Понеділок, 29.04.2024, 00:12
Рудківська гімназія
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [6]
Документи [2]
Документи
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Статті

Стратегія успіху
01.04.2014, 11:49

Стратегія успіху або як обрати професію!

 

Кожен з нас знає, наскільки важливо знайти своє місце в житті, займатися справою, котра до душі, самоствердитися у професійній царині. Та рідко хто замислюється, з чого дійсно розпочинається кар'єра людини - причому не паперова, як от наявність диплому, а реальна - з урахуванням всіх потреб, здібностей, схильностей, насамперед. Адже всі ми народжуємося рівними, за винятком деяких - лише деяких - вроджених здібностей та талантів, або фізичних переваг.

У житті кожної молодої людини наступає момент, коли доводиться вирішувати, де продовжити навчання або куди піти працювати, тобто вибирати професію, свій життєвий шлях.

Вибір професії називають одним із самих важких іспитів у житті людини. Якщо професія обрана випадково, і в людини відсутні передумови для виконання певної роботи, це спричинить масу неприємностей, з яких найбільш значними є низька продуктивність праці, помилки й промахи в роботі. Тому випадковий вибір – вдалий випадково. Кожна людина прагне знайти середовище та професію, яка б допомагала їй найповніше розкрити здібності та реалізувати свої інтереси, цінності. Саме з вибором професії пов’язане майбутнє кожної людини. Зазвичай вибір професії молодими людьми відбувається на основі зовнішньої привабливості, приміром, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів тощо. Але при цьому часто ігноруються, нехтуються якості власної особистості. Останнє відбувається тому, що людина, як правило, краще знає об'єктивну дійсність (навчальний предмет, свій одяг, робоче місце і т.д.), ніж свої суб'єктивні психологічні властивості.

У психологічній науці накопичено чималий досвід, що допомагає оцінити труднощі, що виникають у процесі професійного самовизначення старшокласників. Тому важливим моментом у виборі професії є аналіз помилок, які допускають підлітки під час обмірковування свого майбутнього.

 

Тому при виборі професії старшокласнику потрібно:

  • вибрати професію свідомо, обов’язково враховуючи свої індивідуально-психологічні можливості (нахили, здібності);
  • в жодному разі не варто вибирати професію чи навчальний заклад «за компанію»;
  • не ототожнюйте навчальний предмет в школі з певною професією, адже світ професій набагато ширший за коло предметів;
  • проаналізувати ринковий попит на професію, де й наскільки вона затребувана, чи легко буде знайти роботу після одержання профільної освіти і які ймовірні шляхи кар'єрного росту;
  • не варто ділити професії на «легкі» та «важкі», «хороші» та «погані». Всі ці поняття суб’єктивні: комусь не важко відремонтувати автомобіль, в той час, як для іншого це завдання виконати не можливо;
  • вирішити питання про те, де можна одержати вибрану професію, у якому навчальному закладі;
  • не піддавайтесь упередженням щодо тієї чи іншої професії. Мода на професії постійно змінюється, сьогодні одні професії престижні, завтра – інші. Але мода на професії не завжди встигає за змінами ринку праці;
  • не намагайтеся слідувати династичній традиції професій вашої родини. Діти хоч багато в чому і схожі на своїх батьків, але життя в них своє і часи в які вони живуть інші;
  • не поспішай робити свій вибір, якщо ти не отримав достатньої інформації про вимоги які висуває вибрана тобою професія.

На даний час експерти ринку праці визначили, що найбільшим попитом користуються медичні працівники, фармацевти, менеджери з продажу, продавці-консультанти, будівельники і дизайнери. Найбільш затребувана на сьогоднішній день сфера — це Інтернет та телекомунікації й зв'язок. В даний момент проблеми з працевлаштуванням переживають економісти, бухгалтери і юристи.

            Вибір професії - ваша особиста справа, не піддавайтеся натиску батьків або товаришів, моді й забобонам. За всіх часів одні професії вважалися престижними, інші ж більшість критиків уважала, м'яко кажучи, невартими. Поставтеся з максимальною відповідальністю до свого вибору. Не дайте закоренілим стереотипам чи думці сторонніх збити Вас з правильного шляху. Прислухайтеся до себе, оберіть ту професію, яка приноситиме Вам задоволення та відчуття внутрішньої гармонії, а матеріальна винагорода за таку працю не змусить на себе довго чекати. Від щирого серця бажаємо Вам успіхів у самовизначенні!

                                                    Підготувала: психолог Рудківської гімназії  Горбачик Наталія

 

 

 

 

Категорія: Статті | Додав: Gymnazia
Переглядів: 638 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Погода
Новини
Copyright MyCorp © 2024